Yeşil alanların hızla azalması, yapılaşmanın artması ile doğal yaşam alanları da ne yazık ki tahrip edilmektedir. Günümüzde bu durum karşısında betonarme yapılar içerisine hapsolan insanoğlu, sayıları hızla azalan bahçelere de bir bir veda etmektedir. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen evinin arka alanında ya da ön cephesinde kalan bir alanı bahçeye çeviren, binasının çevresine ektiği birkaç ağaç ile yeşil bir alan yaratan ya da en kötü ihtimalle balkon ve terasını yeşillendirerek suni bir bahçe oluşturan insanların sayısı oldukça fazladır. İşte korunmaya çalışılan ve kendi imkanlarımız ile yarattığımız bahçelerimiz, böcek haşere ve kemirgenler için de birer doğal yaşam alanı olarak varlıklarını koruyor.

Kendi doğal yaşam alanlarını insanların tahribatı ile kaybeden bu canlılar, doğal olarak bizlerin yaşam alanlarına yöneliyorlar. Ve bu yaşam alanlarımızın başını da bahçeler çekiyor. Doğal yaşam içerisinde insanlar için pek bir zararı olmayan bu canlılar, yaşam alanlarımıza girdiklerinde birer tehlikeye dönüşüyorlar. Bu tehlikelerin başında da insanlara bulaştırdıkları hastalıklar, ısırma ve sokma gibi saldırılar, kanımızı emerek yaptıkları beslenme ile bedenlerimize yönelik oluşturdukları tehditler gelmektedir.bahçe ilaçlama

Başta karınca ve termitler olmak üzere, akrep, yılan, çıyan, ağaç kurdu, kene, kertenkele, örümcek, danaburnu, kırkayak ve salyangoz gibi böcek ve haşere türleri için bahçeler vazgeçilmez birer yaşam alanlarıdır. Bu canlılar ağacı, yeşilliğin ve toprağın bol olduğu bahçelerde sıklıkla varlıklarını sürdürürler. Siz bahçenize ektiğiniz bir ürünün meyve vermesini ürün vermesini beklerken, bir danaburnu ya da karınca tarafından o bitkinin kökleri ve yaprakları çoktan bir istilaya uğramış olabilir. Ya da büyüyeceği günü iple çektiğiniz o meyve ağacı, bir tahta kurdu tarafından çürütülmüş olabilir. Bahçenizin bir tarafına istiflemiş olduğunuz odunlar ve çalılıkların arasında size saldırmak için bekleyen bir akrep ve yılan da olabilir. Ve en vahimi de yeşilliklerde gizlenen bir kene, siz bahçenizi sularken ve bitkilerinize bakım yaparken sizi ısırabilir! Bu örnekleri çoğaltmamız mümkün.  Bahçe ilaçlaması işte tüm bu tehlikeli ve ürkütücü sorunların kökten çözümü için gerekli olan bir uygulamadır.

Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlaması işleminde farklı metotlar denenmektedir. Bu metotların çeşidini belirleyen faktör ise bahçenizde bulunan böcek haşere ve kemirgen türüdür. Bahçe ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gerekilen husus ise kullanılacak ilacın türü ve dozajıdır. Bahçenizi böcek ve haşerelerden arındırırken bitki ve ağaçlarınıza zarar verilmemesi de son derece önemlidir. Bu nedenle bahçe ilaçlaması uygulamasını alanında uzman profesyonel ilaçlama firmalarından destek alarak doğru zamanda doğru ölçüde ve doğru içerikte ilaç kullanarak yapılması gerekmektedir.

Bahçe ilaçlama uygulamalarından biri de farelere yönelik geliştirilen fare istasyonlarıdır. Fare istasyonları insanlar için son derece güvenli bir ilaçlama tekniğidir. Bahçenizin belli bölümlerine yerleştirilecek olan bu istasyonlar sayesinde farelerden de kısa sürede rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye, firmamızla iletişime geçerek ulaşabilir, 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman diliminde bahçenizi güven ile ilaçlatabilirsiniz.