Böcekler, insanların yüzyıllardır kendilerini korumaya çalıştıkları zararlı canlıların başında gelmektedir. Dünya üzerinde varlığı bilinen bir milyonun üzerinde böcek türü bulunur. Bu türler içerisinde ise sadece 700 bin civarının özellikleri belirlenebilmiştir.  Kesin olarak belirlenen bir diğer olgu ise, insanlar ve böceklerin ayrı ortamda yaşamalarının mümkün olmadığıdır. Bunun ana sebebi ise böceklerin taşıdıkları bakteri, mikrop ve zararlı mikroorganizmaların insan sağlığı üzerine ciddi olumsuz etkilerinin olmasıdır. Bu nedenle de insanlar, kendi yaşam alanlarında bulunan böceklere karşı uzun yıllardır böcek ilaçlama yöntemleri ile çözüm aramaktadır. Avrupa ilaçlama da bu alanda uzun yıllardır İstanbul genelinde böceklerle mücadele konusunda etkin olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Böceklerin İnsan Sağlığına Etkileri

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi, böcek haşere ve kemirgen türü zararlı canlıların insan sağlığı üzerinde olumsuz sayısız etkisi olduğu bilinmektedir. Bu etkilerin bazıları ise maalesef ölümcül düzeye ulaşmaktadır. Orta çağ döneminde dünya nüfusunun yarısını, Avrupa nüfusunun ise neredeyse tamamına yakınını etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan kara veba salgınına farelerce taşınan pirelerin sebep olduğunu biliyor muydunuz? O dönemlerde böcek ilaçlaması bilinseydi, sizce durum bu kadar vahim sonuçlara ulaşır mıydı?

Gelelim böcekler haşereler ve kemirgenlerin sebep olduğu hastalıklara;

 • Cilt ve deri hastalıkları
 • Sindirim ve bağırsak hastalıkları
 • Miteler nedeniyle, alarjik astım, Bronşit, nefes darlığı gibi göğüs hastalıkları ve egzama gibi deri hastalıkları
 • Kan emerek beslenen pireler sebebiyle humma, mikrobik, bakteriyel hastalıklar ve veba,
 • Sivrisinek ve türleri tarafından kanımıza bulaştırılan bakteri ve virüsler sebebiyle tifüs, sıtma vb hastalıklar
 • Kene ısırığı nedeni ile ölümcül Kongo kanamalı ateşi hastalığı!
 • Hamamböcekleri tarafından özellikle de besinler üzerine bırakılan zararlı mikroorganizmalar nedeniyle gıda zehirlenmeleri, verem, hepatit,
 • Farelerin taşıdığı virüs aracılığıyla hanta virüs (ölümcüldür)veba.

Bu hastalıkları ve bunlara neden olan böcek ve haşereleri çoğaltmak mümkündür. Tüm bu riskleri yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmanın en kesin yöntemi ise böcek ilaçlama yöntemidir!

Hangi Böcek Türlerine İlaçlama Yapılır?

Firmamız Avrupa ilaçlama insanların yaşam alanlarında görülen her türlü böcek haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama işlemi gerçekleştirmektedir. Bunlardan bazıları ise şunlardır: Karafatma, Amerikan hamam böceği, tatarcık, kalorifer böceği. Kırkayak, hamam böceği, ev faresi, tahtakurdu, pamuk faresi, çatı faresi, akar, fındık faresi, yaban arısı, lağım faresi. Kulağakaçan böceği, karınca, gümüş böceği, kertenkele, çıyan, örümcek, mite, tatarcık, pire. Kakalak, sivrisinek, sıçan, akrep, Alman hamam böceği, yılan. Salyangoz, uyuz böceği, halı böceği, güve, tesbih böceği, sinek, çekirge, bit,eşek arısı, tahtakurusu  ve kene.

Böcek İlaçlama Yaptırmanın Önemi

Tüm bu böcek türleri, günümüzde insanların yaşamış olduğu tüm açık ve kapalı alanlarda sıklıkla görülebilmektedir. Eğer bu zararlı canlılara karşı zamanında önlem alınmadığı durumda az önce size saydığımız hastalıklar ve diğer ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte bu noktada böcek ilaçlama yaptırmanın önemi açığa çıkmaktadır.

Haşere, kemirgen ve böceklere karşı bireysel yöntemlerle mücadele etmek kesin ve sağlıklı sonuç vermeyeceği gibi, kendi sağlığınızı da tehlikeye atmış olursunuz. Kullanılacak yanlış bir ilaç ve yanlış bir teknik nedeni ile kendi sağlığınızı olumsuz etkileyeceğiniz gibi, yaşanılan böcek sorununun ise içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olabilirsiniz. Ayrıca, işin ehli olmayan, merdivenaltı olarak tabir edilen sahte firmalardan medet umulması da aynı olumsuz sorunları yaratmanın dışında ekonomik olarak da size külfet yaşatacaktır. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketi olan Avrupa İlaçlama Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı teknik ve ilaçları ile günün her saatinde hizmetinizdedir.

Haşere kemirgen ve böcekleri yok etmek ve kontrol altına almak için farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu tekniklerin hangisinin kullanılacağı ise, ortamda bulunan böcek türüne, yoğunluğuna ve mekanın boyutuna göre değişmektedir. Sıvı ilaçlama (kokulu-kokusuz) jel ilaçlama ve fare istasyonları aracılığı ile profesyonel ekibimizin desteği sayesinde en kısa sürede hem böcek sorunundan kurtulmuş hem de yaşam alanlarınızı bu zararlı canlıların bıraktığı bakteri, mikrop ve mikroorganizmalardan temizlemiş olursunuz.

Hangi Alanlarda Böcek İlaçlama Yapılır?

Böcek ilaçlama böceklenme sorununun yaşandığı açık ve kapalı tüm alanlarda firmamız tarafından hızlı bir şekilde en etkili yöntem ve ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Ev, işyeri, ofis, bahçe, bodrum ve çatı, apartman, fabrika, okul, hastane, restoran, toplu taşıma araçları, rezidans, imalathane belli başlı ilaçlama yapılan alanlardır.

Böcek ilaçlama Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 • Öncelikle ilaçlama hizmeti veren firmaların güvenilir olmasına dikkat edilmeli. Amacı para kazanmak değil, insan ve toplum sağlığına hizmet etme olan, önceliği müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet olan firmalarla iletişime geçiniz.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaç ve ilaçlama yöntemlerini kullanan firmalardan hizmet alınmalı.
 • Hizmet alınmadan önce firma ile yapılan görüşmede yaşanılan böcek sorununa ilişkin bilgi edinilmeli. Bu, firmanın bu alanda ne derece bilgili ve uzman olduğunu saptamada önemli bir kıstastır.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları belli kıstaslara göre değişiklik gösterir. Bunların başında işlemde kullanılacak ilacın türü gelmektedir. İlacın kalitesi ve içeriği ilaçlama fiyatı belirlenirken etkili olur. Bunun dışında ilaçlama işleminin yapılacağı alanın metrekaresi de işlemin ücretinde rol oynar. 100 metrekarelik bir alanın ilaçlama ücreti ile 500 metrekarelik bir alanın ücreti aynı olmamasının bir diğer nedeni ise alanda kullanılacak ilacın miktarıdır. İlaçlı uygulamada kullanılacak yöntem de ilaçlama fiyatı üzerinde belirleyici bir diğer faktördür. Alanda sıvı ilaçlama mı jel ilaçlama mı yoksa istasyon mu yapılacağı fiyatı değiştirir. Firmamızla iletişime geçerek tüm bu kıstaslar sonucunda size en uygun ilaçlama fiyatının sunulacağının ise garantisini vermekteyiz.

Böcek ilaçlama hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızın en üst tarafında bulunan numaralardan ya da iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.