Uzun mesafelere uçabilme ve kanatlı bir yapıya sahip olan deri böceğinin bir diğer ismi de uyuz böceğidir. Adının deri böceği olmasının sebebi ise insan derisinin içine girdiğinde burada yerleşip üreyebilmesinden gelmektedir. Bu nedenle de insanlar açısından son derece tehlikeli böceklerden biridir. Sadece deri içine yerleşip üremekle de kalmayan deri böcekleri, deri altında tüneller açarak deride tahribata, kaşınmaya ve yaralanmalara da sebep olmaktadır.

Kaşıntı yapmasından kaynaklı olarak uyuz böceği adı da verilen deri böcekleri, kıl diplerinde iltihap da yapmakta ve ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu nedenle deri böceğine karşın vakit kaybetmeden önlem alınması için deri böceği ilaçlama işlemine başvurulması zorunludur. Bu işlem için de profesyonel destek alınması, bu böceklerin yok edilmesinde en kesin çözümdür.

Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Deri böceklerinin yapısı yassı ve oval şekildedir. Kalın tüylü ve kısa bacaklara sahip olan deri böcekleri, çok güçlü ağız yapılarına sahiptir. Plastik naylon ve deri gibi maddeleri de kolaylıkla kemirebilen bir böcek olan deri böcekleri, hayvansal ürünlerden beslendikleri için ağırlıklı olarak bu ürünlerin bulunduğu depolarda sıkça ve fazlaca bulunur. İnsanların evlerine de genellikle dışarıdan alınan deri, plastik ve hayvani ürünlerin paketlerinde ya da içeriğinde gelirler. Deri böceklerinin en sevdiği şeylerden biri de evlerde bulunan deriden yapılma ürünler, yünlü eşyalar, ipeksi ve kıllı eşya ve ürünlerdir. Evlere girdiklerinde bu tür eşyaların içinde ve etrafında barınır, bunları kemirerek maddi ciddi zararlara da sebep olabilmektedirler. Deri böcekleri hayvan leşleri ve hayvan artıklarından da bolca beslenen böcekler oldukları için bakteri ve mikrop taşıyıcı yanları da mevcuttur. Deri böceklerinin insan derisi altındaki varlığının ortaya çıkması ise ortalama 2 haftalık bir zamana yayılır. 2-3 mm gibi boyutlara sahip olan bu böcekler, insan derisi altında yumurta bıraktıklarından 2 hafta sonrasında belirtilerini göstermeye başlar. Daha çok el ve ayaklarda parmak aralarında ve koltuk altı ile kasık bölgesinde görülen belirtilerde içi mikrop dolu su kabarcıkları görülmeye başlar. Bu kabarcıklar insanlarda yoğun bir kaşınma isteği uyandırdığından aşırı kaşınmaya bağlı vücuda bulaşan mikrop yeni lezyonların oluşmasına sebep olur. Vücutta zaman içerisinde yaralanmalar ve iltihaplar ortaya çıkabilir. Ne yazık ki kısa sürede tıbbi yardım alınmazsa daha büyük sorunlara neden olacak kadar ciddi bir sağlık probleminin sebebidir deri böcekleri. Bu böceklere bu nedenle uyuz böceği de denilmektedir. Deri böcekleri sadece insanlara değil hayvanlara da parazit ve mikrop bulaştırırlar. İnsan derisi altında yaptığı bu işlem hayvanlarda da aynı şekilde yaşanmaktadır. Bu nedenlerden dolayı evinizde deri böceği ile karşılaştığınızda sadece siz değil evde yaşayan diğer insanlar ve canlılar da (evcil hayvanlarınız) risk altındadır. En kısa sürede evinizde ya da bu böceğin görüldüğü diğer mekânlarda deri böceği ilaçlama işlemine başvurulması şarttır.

Deri Böceği İlaçlama

Deri böceklerinin her bir türü insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikelidir. Bu nedenle deri böceği ilaçlama uygulaması ciddiye alınması ve titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Kulaktan dolma bilgilerden yola çıkarak dışarıdan temin edilen ilaçlarla kendi imkânlarınız çerçevesinde yapılacak olan bir ilaçlama sorunu çözmek yerine daha da büyütecektir.

Tüm böcek türlerinde olduğu gibi deri böceği ilaçlama işleminde de profesyonel ilaçlama firmalarından destek alınması gerekir.

Deri böceği türü haşerelerle bireysel yolla mücadele etmek sonuç vermeyecektir. Vakit kaybetmeden Avrupa İlaçlama firmamızı arayarak deri böceği ilaçlama alanında kullanılan kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama hizmetimizden yararlanabilir, kısa sürede bu zararlı böcekleri etkisiz hale getirebilirsiniz. Firmamız her türlü haşere böcek ve kemirgene karşı başarılı ilaçlama yöntemleri ile bir telefon kadar uzağınızda.

İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine hizmet veren Avrupa İlaçlama şirketimize

Avrupa YakasıAnadolu Yakası
0(212) 552 58 880(216) 425 22 50
telefon numaralarından arayarak müşteri temsilcilerimizden tüm haşere, böcek ve kemirgenlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan talep formunu da doldurarak dilediğiniz sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz. Avrupa İlaçlama Firmamızı tercih ederek, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ve ilaçlama yöntemlerimizden faydalandığınızda, siz de binlerce müşterimizden biri olup daha sağlıklı yaşam alanlarına en kısa sürede kavuşabilirisiniz.