Hastaneler, insanların sağlıklarına kavuşmak, hastalıklarından kurtulmak ve şifa bulmak için başvurdukları, hayatımızdaki en önemli alanlardan biridir. İnsanlar hastanelere tedavi olmak, sağlık problemlerinden kurtulmak için giderler. Peki gittikleri hastanede hijyen sorunları varsa, böcek haşere ve kemirgen gibi canlılarla karşılaşılırsa sizce o hastane kendilerine ne kadar şifa olabilir? Hastaneler insan sirkülasyonunun en fazla olduğu alanlardır. Ve birçok hasta insanın aynı çatı altında aynı ortamda bulunmaları zaten hastalık kapma riskini kendiliğinden barındıran bir faktörken, bir de bu riske bir böceklenme sorunu eklendiğini bir düşünün.

hastane ilaçlama

Sadece orada tedavi olan insanlar için değil, o insanları tedavi eden tüm personel ve hastaların yakınları da bu risk ile karşı karşıya kalacaklardır. Hastanelerin daimi olarak temiz ortamlar olmalarını sağlamak için de belli aralıklarda böcek ve haşerelere karşı hastane ilaçlama işleminin yaptırılması büyük önem taşımaktadır. Özellikle de ameliyathane, yoğun bakım üniteleri ve hasta yatakhaneleri ,hastane yemekhaneleri ve hastane kantinlerinin bu hususta hassas davranmaları toplum sağlığı açısından da son derece önemlidir. Hastanelerde ortaya çıkan böcek sorununa karşın hiç vakit kaybetmeden titiz bir şekilde profesyonel böcek ilaçlama firmalarından hastane ilaçlaması konusunda destek alınmalıdır.

Hastane İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Hastane ilaçlaması nasıl yapılır? Sorusu farklı yanıtlar barındıran bir konudur. Bazı hastaneler ayakta tedavi sunarken bazı hastaneler ise tam teşekküllü hizmet vermektedir. Hastanelerde her türlü hasta gurubu ve farklı yaş grubundan insan olduğu için yapılacak ilaçlamanın derinlemesine masaya yatırılması gerekmektedir. Hastaneler, kapatılması, boşaltılması mümkün olmayan alanlar olduğu için, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan ve ilaçlama esnasında mekânın boşaltılmasına gerek duyulmayan ilaçlar ve teknikler kullanılır. Bunlar da mekânda bulunan böcek haşere ve kemirgen türüne göre kokusuz sıvı ilaçlar, jel ilaçlar ya da fare istasyonları olmaktadır. Jel ilaçlar hamamböcekleri için, kokusuz ilaçlar diğer haşere ve böcekler için fare istasyonları da fare türleri için kullanılır. Her bir ilaçlama türü, hastanelerin durumları göz önünde tutularak temkinli ve titiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Hastane İlaçlama Fiyatları

Hastane ilaçlama fiyatları, belli kıstaslara göre şekillenir. Hastaneler oldukça büyük alanlar oldukları ve insanlara sağlık sundukları için, yapılacak ilaçlama da daha derinlemesine ve daha fazla ilacın kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu nedenle fiyatlandırma değerlendirmesi yapılırken bu durum da göz önünde bulundurulur. İlaçlama fiyatları ilaçlama işleminde kullanılacak ilacın türüne, işlemin yapılacağı mekânın büyüklüğüne, mekanda bulunan böcek haşere ve kemirgenin yoğunluğuna ve uygulamada başvurulacak ilaçlama tekniğine göre belirlenir. Her bir kıstas, ilaçlama fiyatında belirleyici rol oynamaktadır.

Ancak unutulmamalıdır ki, ilaçlama işlemine ödenecek ücretten çok insanlara sunulacak sağlığın önemi çok daha büyüktür. Maliyeti azaltmak için ilaçlama alanında amatör firmalara bu işi yaptırmak, sonuçları daha pahalıya mal olacak bir yola sizleri sokabilir. Böyle bir riskle karşı karşıya kalmamak için hastane ilaçlama işleminin profesyonel firmalara yaptırılması en doğru adım olacaktır.